martie, 2019

16mar(mar 16)0:0017(mar 17)0:00MobilPRO - concurs internațional anual de idei si aplicatii software & hardware

Citeste mai mult

Despre eveniment

Echipa MobilPRO anunță următoarea ediție – MobilPRO Inovare și Mobilitate – concurs internațional anual de idei si aplicatii software si hardware, care se adresează atât studenților (licență, master) din toate domeniile, cât și liceenilor în vârstă de minim 14 ani la momentul înregistrării.

Ediția cu numărul VI aduce și noutăți: participanții cu cele mai remarcabile proiecte au posibilitatea de a-și continua ideile inovatoare în cadrul programului de accelerare Orange Fab.

Participanții se pot organiza în echipe de la 1 la 5 membri, fiecare cu maxim 1 coordonator(mentor/ghid/tutore).

În ediția MobilPRO 2019 introducem 3 teme diferite:

● SECȚIUNEA 1 – Smart Health(CONCEPT + DEMO + PREZENTARE)
● SECȚIUNEA 2 – MobileApps (CONCEPT + DEMO + PREZENTARE)
● SECȚIUNEA 3 – Smart Territories (CONCEPT + DEMO + PREZENTARE)

Înscrierea pentru MobilPRO 2019 se poate face până pe 10 Martie accesând: https://mobilpro.lse.org.ro/participant/

Pentru mai multe detalii ale evenimentului : http://mobilpro.lse.org.ro/

Participanții din afara Bucureștiului pot beneficia de cazare gratuită.

Evenimentul se va desfășura la Biblioteca Centrală a Universității Politehnica din București, etajul 4.

DATA: 16-17 Martie 2019

LOCAȚIE: Biblioteca Centrala, etajul 4

ORGANIZATOR: UPB, ETTI și LSE

CONTACT:  suport@mobilpro.lse.org.ro

16 (Sambata) 0:00 - 17 (Duminica) 0:00

Locatie

Biblioteca Centrala

UPBrelatii.publice@upb.ro Splaiul Independentei nr 313, sector 6, Bucuresti

Biblioteca CentralaMisiunea BC/UPB este de a participa activ la procesul de instruire, formare şi educare, precum şi la activitatea de cercetare din UPB, prin dezvoltarea unei baze infodocumentare pertinente ştiinţific, destinată susţinerii programului de bibliotecapoliînvăţământ şi de cercetare al studenţilor, cadrelor didactice, cercetătorilor, facilitând accesul la aceste colecţii de informaţii, conştientă fiind de rolul strategic pe care îl are biblioteca în cadrul societăţii informaţionale.