În data de 30.06.2021, la ora 13:00, va avea loc, în cadrul facultății de Inginerie Electrică, ședința de dezbatere și susţinere publică, care se va desfășura online, a tezei de doctorat cu titlul:

Sintetizor de frecvenţă pentru comunicații fară fir în standardul 802.11g  /  802.11g Standard Wireless Radio Communications Frequency Synthesizer

elaborata de

Iulian URSAC,

REZUMAT_RO / REZUMAT_EN

în domeniul fundamental  ȘTIINTE INGINEREȘTI, domeniul de doctorat INGINERIE ELECTRICĂ, componenţa comisiei fiind următoarea:

NUMELE ŞI PRENUMELE CALITATEA
Prof.dr.ing. MIHAI OCTAVIAN POPESCU PREŞEDINTE
Prof.dr.ing. FLORIN CONSTANTINESCU CONDUCĂTOR DE DOCTORAT
Prof.dr.ing. MIRCEA CONSTANTIN BODEA MEMBRU
Prof.dr.ing.  ALEXANDRU ȘERBĂNESCU MEMBRU
Conf.dr.ing. FLORIN ROMAN ENACHE MEMBRU

Persoanele interesate pot participa la ședința de dezbatere și susținere publică online prin transmiterea solicitării la adresa de e-mail: sdie@upb.ro

Astfel veti primi acces la canalul unde se va putea urmari susținerea publică.

Teza poate fi consultată la Biblioteca Universității Politehnica din București, situată în localul din Splaiul Independenței nr. 313.