În data de 10.06.2021, la ora 11:00, va avea loc, în cadrul facultății de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, ședința de dezbatere și susţinere publică, care se va desfășura online, a tezei de doctorat cu titlul:

Potenţiometre digitale cu performanţe îmbunătăţite cu aplicaţii în sistemele audio-video / Digital Potentiometers with Improved Performances with Applications In Audio-Video Systems

elaborată de

Georgiana – Cătălina CHIRANU (ILIE),

REZUMAT_RO / REZUMAT_EN

în domeniul fundamental  STIINŢE INGINEREȘTI, domeniul de doctorat INGINERIE ELECTRONICĂ, TELECOMUNICAȚII ȘI TEHNOLOGII INFORMAȚIONALE,

componenţa comisiei fiind următoarea:

NUMELE ŞI PRENUMELE CALITATEA
Prof.dr.ing. BOGDAN IONESCU PREŞEDINTE
Prof.dr.ing. GHEORGHE BREZEANU CONDUCĂTOR DE DOCTORAT
Prof.dr.ing. MARINA ȚOPA REFERENT
Prof.dr.ing. LIVIU GORAȘ REFERENT
Conf.dr.ing. FLORIN DRĂGHICI REFERENT

Persoanele interesate pot participa la ședința de dezbatere și susținere publică online prin transmiterea solicitării la adresele de e-mail gheorghe.pristavu@upb.ro sau nicoleta.branisteanu@upb.ro. Astfel veți primi acces la canalul unde se va putea urmări susținerea publică.

Teza poate fi consultată la Biblioteca Universității Politehnica din București, situată în localul din Splaiul Independenței nr. 313