De ce să participi la Business Model Canvas?

Unul din motive ar fi că reduci riscul de eșec al afacerii tale cu o planificare temeinică. Alt motiv ar fi că te alături unei comunități de studenți antreprenori unde ai ocazia să cunoști oameni ce te pot sprijini în demersul tău.

În cadrul acestui workshop vom discuta despre ce este business model canvas, cum se completează și vom avea o serie de exemple de companii care au folosit acest instrument. Participanții se vor implică activ în completarea unui astfel de canvas.

Răzvan Crăciunescu este Șef lucrări la Facultatea de Electronică Telecomunicații și Tehnologia Informației, coordonatorul laboratorului Future Networks 5Glab, pasionat de inovație și tehnologiile viitorului. De-a lungul timpului a participă ca fondator sau angajat în câteva startupuri de succes.

FORMULAR DE INSCRIERE