“Digitalizarea” este un termen în vogă în cadrul oricărei discuții de business în zilele noastre, iar acest curs are ca scop dezvoltarea sau îmbunătățirea abilităților de care ai nevoie pentru cariera ta.

Cursul este organizat de Crystal System Academy & Universitatea Politehnica din București.

Pregătirea este desfășurată într-un mediu profesionist de către experții de Data Analytics din cadrul companiei Crystal System folosindu-se noile tehnologii și instrumente digitale.

Pentru a participare nu sunt necesare cunoștințe avansate în domeniul IT sau Matematică & Statistică, dar reprezintă un avantaj. Cursul se va desfășura exclusiv în limba Engleză.

Absolvenții cursului vor primi certificate de finalizare a cursului și premii.

De asemenea, studenții vor avea oportunitatea de angajare în cadrul Companiei Crystal System.

Subiectele cursurilor vor fi:

• Data Science in a business context
  • Math and statistics fundamentals for Data Science
  • Python Programming
  • Python programming for Data Science
  • Data Science with Python
  • Artificial Intelligence and Machine Learning
  • Web Scraping with Beautiful Soup
  • ML Data Wrangling & Manipulation
  • Data Science Case Study Project, Real databases from various fields

Baze de date reale din diverse domenii

Cursul va avea loc începând cu data de 17.10.2022