Universitatea Politehnica din București a găzduit astăzi vizita unei delegații de jurnaliști europeni

Cu ocazia preluării oficiale de către România a președenției Consiliului UE, jurnaliștii europeni acreditați la eveniment, au vizitat, astăzi, laboratoarele de cercetare din cadrul Centrului de Cercetări Avansate pentru Materiale, Produse și Procese Inovative – CAMPUS-UPB.

Evenimenul a fost marcat de prezența domnului Nicolae HURDUC – Ministrul Cercetării și Inovării, a domnului Nicolae Victor ZAMFIR – Directorul General al Institutului Național de Fizică Nucleară ”Horia Hulubei” și a domnului senator Şerban Constantin VALECA.

Vizita s-a încheiat cu o conferință de presă susținută de domnul Mihnea Costoiu, rectorul UPB împreună cu cei trei invitați.