Astăzi, 1 februarie 2018, Universitatea POLITEHNICA din București a găzduit vizita oficială a delegației Universității de Inginerie din Baku, condusă de Rectorul universității domnul Havar Mammadov.

Domnul rector împreună cu domnul prorector Azar Imanguliyev au fost primiți, pentru discuții oficiale bilaterale, de domnul rector Mihnea Costoiu, și domnul prorector George Darie.

Discuțiile s-au axat pe posibilitatea realizării de schimburi de studenți, cercetători și profesori și s-a concretizat prin semnarea unui protocolul de colaborare dintre cele două universități.

Cu această ocazie, a fost vizitat Centrul de Cercetare CAMPUS, care deține o structură de cercetare foarte modernă, de ultimă generație.

Galerie Foto

[rev_slider alias=”DelegatieBaku”][/rev_slider]