În perioada 25-26 februarie au avut loc la Bacău Campionatele Naționale de Atletism, la care au participat 16 universități din Romania.

Studenții care au reprezentat Universitatea POLITEHNICA din București au fost coordonați de către lect. univ. dr. Braneț Camelia de la Departamentul de Educație Fizică și Sport- Kinetoterapie.

Universitatea POLITEHNICA din București a obținut următoarele rezultate de excepție:

LOCUL I – Stud. Diaconescu Teodora Ștefania – Facultatea de Inginerie Industriala si Robotica– în proba de 200 m

LOCUL II – Stud. Diaconescu Teodora ȘtefaniaFacultatea de Inginerie Industriala si Robotica– in proba de 60 m garduri

LOCUL IV – Stud. Dinu Ionuț DanielFacultatea de Inginerie Industriala si Robotica– în proba de 60 m garduri

Felicitări studenților noștri și mult succes în competițiile viitoare!