anunturi proiecte europene

Universitatea POLITEHNICA din Bucuresti, găzduiește în data de 31 octombrie 2019, la Rectorat UPB-Amfitetrul AN 010 (ora 10:00), conferința internațională “Unlocking the potential of universities in entrepreneurship”.

Evenimentul este de interes general pentru învățământul superior din România si în special pentru doctoranzii din UPB și implicit din cadrul proiectului SIMBA.

In cadrul Conferinței vor fi avordate teme care iși propun să identifice potențiale măsuri care să sprijine dezvoltarea antreprenoriatului inovator din România și rolul pe care universitățile ar trebui să îl joace în acest proces.

Astfel va invităm să participați la această conferință (31.10.2019 – ora 10:00) unde lectori de prestigiu din Europa și Statele Unite ale Americii își prezintă experiențele proprii și ale instituțiilor unde activează, referitoare la antreprenoriatul inovator, modul cum acesta poate fi stimulat si rolul educației în acest context.

Mai multe informații gasiți aici

Date de contact:

Chira Cornel Expert comunicare si informare