Premiile Studențești pentru Inovare Tehnică

Studenți din cadrul Universității Politehnica din București au câștigat primele două locuri și două mențiuni la „Premiile Studențești pentru Inovare Tehnică” a International Electric & Automation Show. Suntem mândri de rezultatele studenților noștri și de capacitatea profesorilor de a motiva tinerele talente.

Comunitatea UPB îi felicită pe: Corina – Ioana Cobzac, Cătălin Ghenea, Mădălina Boboc, Paul Cozma-Ivan, Victor Andrei Iriciuc, Daniel Marian Mănăsescu, Răzvan Drulă, Florin Stanciu, Vlad Andrei Hanganu și Andra Daria Duță. Rezultatele lor ne fac mândri și dovedesc că rămânem cea mai competitivă universitate tehnică din țară.

Îi felicităm și le mulțumim coordonatorilor care au ajutat studenții să dea formă proiectelor câștigătoare: conf.dr.ing. Ciprian Rizescu, conf. dr. ing. Bogdan Grămescu, sef lucrări dr. ing. Cristian Alionte, prof. dr. ing. Valentin Apostol, conf. dr. ing. Horațiu Pop, prof.dr.ing. Constantin Daniel Comeagă.

De peste 15 ani, International Electric & Automation Show reprezintă un reper al comunității de business racordată industriilor automatizărilor, echipamentelor electrice și energiei. Fiecare ediție contribuie la dezvoltarea mediului de afaceri prin identificarea de noi piețe, colaborare în implementarea noilor tehnologii sau stabilirea priorităților strategice pentru cercetare și inovare.

Proiectele echipelor pot fi găsite pe website-ul evenimentului: