Cu prilejul deschiderii noului an universitar 2023-2024, Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București a primit vizita Premierului Marcel Ciolacu în cadrul centrului de cercetare CAMPUS (Centrul de Cercetări Avansate pentru Materiale, Produse și Procese Inovative).
Această vizită a reprezentat o bună oportunitate de a împărtăși câteva dintre proiectele pe care universitatea noastră le implementează și totodată pentru a prezenta o parte din echipa dedicată a universității, oamenii care lucrează la vârful cercetării științifice din România.

Premierul a arătat un interes deosebit pentru proiectele cu impact social și economic important la nivel naționale și a împărtășit audienței viziunea sa asupra rolului cercetării în dezvoltarea societății noastre.

De asemenea, Premierul Marcel Ciolacu a ținut să transmită un mesaj de încurajare comunității academice și studenților la începutul noului an universitar.

Vizita realizată de Premierul României Marcel Ciolacu în cadrul universității noastre a avut un rol important pentru toți cei interesați de viitorul României prin prisma educației și cercetării – cadre didactice, studenți, companii și tineri ingineri.

MAI MULTE FOTOGRAFII