POLITEHNICA București, în calitate de partener, găzduiește Olimpiada Națională de Informatică (ONI), secțiunea liceu. în perioada 23 – 28 aprilie 2024, având prezenți 420 de elevi și 60 de profesori îndrumători!

Elevii au susținut probe de concurs în cadrul Facultății de Automatică și Calculatoare, Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației și Facultății de Inginerie Industrială și Robotică.

Ieri a avut loc ceremonia de premiere în Aula Magna POLITEHNICA București, unde au fost acordate medalii de aur, argint, bronz și premii/mențiuni pentru fiecare clasă de liceu, oferite de Ministerul Educației și sponsorii concursului.

Felicităm toți elevii pentru rezultatele obținute și le urăm mult succes la probele de baraj de astazi și mâine, pe baza cărora va fi format lotul României pentru Olimpiada Internațională de Informatică.