In data de 16.12.2021, ora 11:00, sala 2.3 a Bibliotecii Centrale a Universității Politehnica din București, situată în Splaiul Independenței, nr. 313, sector 6, va avea loc ședința de dezbatere și susţinere publică a tezei de doctorat cu titlul:

Generalizarea algoritmilor de învățare automată pentru fluxurile de răcire ale sistmelor înglobate din unitățile de comandă-control utilizate în ingineria industrială pentru facilitarea procesului de modernizare inteligentă/ Machine Learning Generalization of the Embedded Systems Cooling Workflows for Facilitating the Smart Retrofitting of Computer Control Units Employed in Industrial Engineering Environments,

elaborată de domnul

ALEXANDRU Tudor – George,

REZUMAT_RO / REZUMAT_EN

în domeniul fundamental  STIINŢE INGINEREȘTI,
domeniul de doctorat   INGINERIE INDUSTRIALĂ.

Comisia de doctorat

Președinte Prof.univ.dr.ing. Irina SEVERIN
Conducător științific Prof.univ.dr.ing. Cristina PUPĂZĂ
Referent Prof.univ.dr.ing. Athanassios MIHAILIDIS
Referent Prof.univ.dr.ing. Roland Iosif MORARU
Referent Prof.univ.dr.ing. Cătălin Gheorghe AMZA

Persoanele interesate pot participa la ședința de dezbatere și susținere publică online prin transmiterea solicitării la adresele: nicolae.ionescu@upb.ro și carmen.postelnicu@upb.ro. Astfel, se va primi acces la canalul de pe platforma Microsoft Teams unde se va desfășura susținerea publică.

Teza poate fi consultată la Biblioteca Universității POLITEHNICA din București, situată în localul din Splaiul Independenței nr. 313.