martie, 2019

This is a repeating event

20mar(mar 20)13:0021(mar 21)23:00FACULTATEA SIM DIN CADRUL UPB ORGANIZEAZĂ TÂRGUL DE CARIERE - SIM JOBS 2019

Citeste mai mult

Despre eveniment

Facultatea de Știința și Ingineria Materialelor din cadrul Universității POLITEHNICA din București vă invită să participați la cea de a II-a ediție a evenimentului SIM JOBS. Prima ediție, desfășurată în 2018, s-a bucurat de un real interes din partea participanților și sperăm ca și ediția din acest an să creeze o legătură puternică între partenerii din mediul socio-economic, cadrele didactice și studenții facultății noastre.

•  SIM JOBS 2019 reprezintă un târg de oportunități pentru studenții și absolvenții

Facultății de Știința și Ingineria Materialelor, de a-și găsi locuri de muncă în domeniu;

•  SIM JOBS 2019 își propune să creeze o punte între studenții sau absolvenții facultății

și companiile participante;

•  Viziunea SIM JOBS 2019 este de a integra studenții pe piața muncii și de a cunoaște domeniul de activitate al companiilor invitate.

Manifestarea va avea loc joi, 21.03.2019, între orele 10.00 – 17.00, în cadrul facultății.

Evenimentul va cuprinde și o sesiune de informare, unde companiile participante își pot prezenta activitatea și oportunitățile disponibile.

Fiecare companie participantă va avea la dispoziție un stand unde pot fi prezentate rollup-uri, pliante, broșuri și orice alte materiale promoționale prin intermediul cărora își pot mări vizibilitatea printre studenții facultății noastre, angajându-se în discuții cu aceștia.

Obiectivele evenimentului SIM JOBS 2019 sunt:

•  Promovarea companiilor care oferă servicii în acest domeniu;
  •  Cunoașterea și urmărirea evoluției fiecărei generații de studenți;
  •  Recrutarea posibililor viitori angajați.

Programul manifestarii

Afisul evenimentului

20 (Miercuri) 13:00 - 21 (Joi) 23:00

Locatie