În data de 08.12.2022, la ora 12:00, va avea loc în cadrul facultății de Științe Aplicate, în sala BN134, ședința de dezbatere și susţinere publică, a tezei de doctorat cu titlul: Dezvoltarea de structuri de detecție de tip SiPM pentru spectroscopia nucleară / Silicon Photomultiplier Based Detection Structures for Nuclear Spectroscopy

elaborată de

NEACȘU Cătălin

rezumat_ro / rezumat_en

în domeniul fundamental STIINŢE EXACTE, domeniul de doctorat FIZICĂ,

Componenţa comisiei fiind următoarea:

Prof.univ.dr.habil. CRISTINA STAN PREŞEDINTE
Prof.univ.dr. GHEORGHE CĂTA – DANIL CONDUCĂTOR DE DOCTORAT
C.S.I dr. GHEORGHE PASCOVICI REFERENT
C.S.II dr. CONSTANTIN MIHAI REFERENT
Prof.dr.ing. EMIL PETRESCU REFERENT

Persoanele interesate pot participa la ședința de dezbatere și susținere publică on-line prin transmiterea solicitării la adresa de e-mail teodor.turcanu@upb.ro  Astfel veti primi acces la canalul unde se va putea urmari susținerea publică.

Teza poate fi consultată la Biblioteca Universității Politehnica din București, situată în localul din Splaiul Independenței nr. 313.