Universitatea POLITEHNICA din București organizează în parteneriat cu Crystal System cursul Crystal Data Science & Data Engineering.
In cadrul acestui proiect sunt implicate si Universitatea din Monterrey, Mexic si Universitatea din Pitești.

Participanții ce vor finaliza cursul vor primi un Certificat recunoscut si numeroase alte premii.
De această dată Crystal organizează cursul online sub forma unui Program Digital Intercontinental, unde studenții din România și Mexic vor avea ocazia de a învăța împreună ultimele tehnologii din domeniul Data Science & Data Engineering (Python, Programare R, BigQuery, Apache Beam și multe altele) de la experți din industrie și vor avea ocazia să devină, la rândul lor, specialiști în acest domeniu.

Cursurile vor începe în luna iunie 2021, se vor desfășura on-line de câte doua ori pe săptămână timp de două luni.

Pentru detalii si inscriere accesati site-ul – Crystal Intercontinental Challenge – Data Science – Bucharest