În data de 18.03.2022, la ora 12:00, va avea loc în cadrul facultății de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației,  sala de Consiliu, ședința de dezbatere și susţinere publică, a tezei de doctorat cu titlul:

Contribuții la studiul sistemelor optice din aparatura optoelectronică cu aplicatii  / Contributions to the Study of Optical Systems in Optoelectronic Devices with Applications

elaborată de

BOSTAN Gheorghe,

REZUMAT_RO / REZUMAT_EN

în domeniul fundamental STIINŢE INGINEREȘTI, domeniul de doctorat INGINERIE ELECTRONICĂ, TELECOMUNICAȚII ȘI TEHNOLOGII INFORMAȚIONALE,

componenţa comisiei fiind următoarea:

NUMELE ŞI PRENUMELE CALITATEA
Prof.dr.ing. ION MARGHESCU PREŞEDINTE
Prof.dr.ing. PAUL ȘCHIOPU CONDUCĂTOR DE DOCTORAT
Prof.dr.ing. DOINA MĂNĂILĂ-MAXIMEAN REFERENT
Prof.dr.ing. MIHAELA IOANA BARITZ REFERENT
Prof.dr.ing. RAMONA-VOICHIȚA GĂLĂTUȘ REFERENT

Persoanele interesate pot participa la ședința de dezbatere și susținere publică online prin transmiterea solicitării la adresele de e-mail gheorghe.pristavu@upb.ro sau nicoleta.branisteanu@upb.ro. Astfel veți primi acces la canalul unde se va putea urmări susținerea publică.

Teza poate fi consultată la Biblioteca Universității Politehnica din București, situată în localul din Splaiul Independenței nr. 313