Concursul national CHIMIA - Arta intre Stiinte

Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor organizeaza in data de 19 mai 2019, la sediul facultatii din strada Gh. POLIZU, prima editie a concursului national “CHIMIA – Arta intre Stiinte”.

Concursul se adreseaza tuturor elevilor din clasele IX – XII care vor avea astfel posibilitatea sa isi verifice cunostintele la disciplinele Chimie Anorganica sau Chimie Organica. Pentru elevii laureati, punctajul obtinut la concurs poate inlocui, la cerere, nota de examen la admiterea la Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, sub rezerva detinerii de catre aplicant a unei diplome de bacalaureat. Detalii despre concurs sunt accesibile in sectiunea dedicata, unde sunt accesibile si formularul de inscriere precum si platforma pentru intrebari/clarificari legate de concurs.

Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor ofera, la cerere, elevilor inscrisi, cazare pentru o noapte (18-19 mai). Solicitarea cazarii se face prin intermediul formularului de inscriere.