În cadrul proiectului internațional Erasmus+ de cooperare universitară: “European Network for Additive Manufacturing in Industrial Design  for Ukrainian Context”, AMAZE – Nr.contract 2023-1-RO01-KA220-HED-000155412 are loc Evenimentul de Multiplicare (Multiplier Event ME2) cu titlul “Applied Research Methods for Additive Manufacturing in Industrial Design”, pe data de 18.06.2024, incepand cu ora 9.00, la Biblioteca Centrală UPB, sala A2.2, din cadrul Universității Naționale de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București.

Cu această ocazie invităm cadre didactice, cercetători, studenți din Politehnica Bucharest și de la alte instituții să participe fizic sau on-line la acest eveniment, pentru cei interesati adresa de contact este: diana.baila08@gmail.com.

Atașat se regăsește Agenda Multiplier Event – POLITEHNICA Bucharest

Pot participa:

• Studenti – Licență / Master / Doctorat
  • Profesori si cercetători
  • Companii & Institute de cercetare

SPECIALIZĂRI:

• Manufacturing Engineering
  • Industrial Design & Architecture
  • Mechatronics & Robotics
  • Mechanical Engineering
  • Computer Science & Automatics
  • Science of Materials