În data de 04.01.2022, la ora 16:00, va avea loc în cadrul facultății de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației,  sala de Consiliu, ședința de dezbatere și susţinere publică, care se va desfășura online, a tezei de doctorat cu titlul:

Circuite electronice pentru controlul încălzitorului electric catalitic, folosite în industria auto la controlul emisiilor / Electric Heated Catalyst Controller Design for Automotive Emission Control

elaborată de

KOTLAR Aurelian,

REZUMAT_RO / REZUMAT_EN

în domeniul fundamental STIINŢE INGINEREȘTI, domeniul de doctorat INGINERIE ELECTRONICĂ, TELECOMUNICAȚII ȘI TEHNOLOGII INFORMAȚIONALE

Componenţa comisiei fiind următoarea:

NUMELE ŞI PRENUMELE CALITATEA
Prof.dr.ing. GHEORGHE BREZEANU PREŞEDINTE
Prof.dr.ing. PAUL SVASTA CONDUCĂTOR DE DOCTORAT
Prof.dr.ing. DAN LASCU REFERENT
Prof.dr.ing. DORIN MARIUS PETREUȘ REFERENT
Prof.dr.ing. ALEXANDRU VASILE REFERENT

Persoanele interesate pot participa la ședința de dezbatere și susținere publică online prin transmiterea solicitării la adresele de e-mail gheorghe.pristavu@upb.ro sau nicoleta.branisteanu@upb.ro. Astfel veți primi acces la canalul unde se va putea urmări susținerea publică.

Teza poate fi consultată la Biblioteca Universității Politehnica din București, situată în localul din Splaiul Independenței nr. 313