In data de 30.08.2022, la ora 11:00,  în sala JG 009, va avea loc în cadrul facultății de Știința și Ingineria Materialelor, ședința de dezbatere și susţinere publică a tezei de doctorat cu titlul:

CERCETĂRI PRIVIND CAPACITATEA INOCULANTĂ A LANTANULUI ÎN FONTELE CENUȘII / RESEARCH ON THE INOCULATION CAPACITY OF LANTHANUM IN GREY CAST IRON

elaborată de domnul

ȘTEFAN EDUARD MARIUS,

în domeniul fundamental  ȘTIINŢE INGINEREȘTI, domeniul de doctorat INGINERIA MATERIALELOR,

REZUMAT_RO

REZUMAT_EN

componenţa comisiei fiind următoarea:

NUMELE ŞI PRENUMELE CALITATEA
Prof.dr.ing. CONSTANTIN STELIAN STAN PREŞEDINTE
Prof.dr.ing. IULIAN RIPOȘAN   CONDUCĂTOR DE DOCTORAT
Prof.dr.ing. MIHAI CHIȘAMERA MEMBRU
Prof.dr.ing. AUREL CRIȘAN MEMBRU
Conf.dr.ing. IMRE KISS MEMBRU

Persoanele interesate pot participa la ședința de dezbatere și susținere publică online prin transmiterea solicitării la adresele de e-mail: antoniac.iulian@gmail.com; aura-catalina_mocanu@upb.ro.. Astfel veti primi acces la canalul unde se va putea urmari susținerea publică.

Teza poate fi consultată la Biblioteca Universității Politehnica din București, situată în localul din Splaiul Independenței nr. 313