Consultare publică

Având în vedere prevederile Legii Învățământului Superior și în spiritul transparenței decizionale și asumării responsabilității publice, Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București lansează spre consultare și dezbatere publică:

Invităm membrii comunității universitare să împărtășească propuneri, sugestii și opinii privind Carta POLITEHNICII București, și subliniem importanța contribuției fiecărui participant în procesul de elaborare și perfecționare a acestui document fundamental.

Pentru a vă exprima punctele de vedere, vă rugăm să transmiteți propunerile dumneavoastră la adresa de e-mail: carta_unstpb@upb.ro.

Dezbaterea publică va avea loc

Luni, 20 noiembrie a.c., între orele 16.00 și 18.00, la sediul central al POLITEHNICII București, în Aula universității.