În data de 22.10.2021, la ora 10:00, va avea loc în cadrul facultății de Științe Aplicate, ședința de dezbatere și susţinere publică, care se va desfășura on-line, a tezei de doctorat cu titlul:

Caracterizarea teoretică, experimentală și numerică a propagării unui fascicul laser / Theoretical, Experimental and Numeric Characterization of Laser Propagation

elaborată de

PALEA Victor – Cristian,

REZUMAT_RO / REZUMAT_EN

în domeniul fundamental  STIINŢE EXACTE, domeniul de doctorat FIZICĂ,

Componenţa comisiei fiind următoarea:

NUMELE ŞI PRENUMELE CALITATEA
Prof.univ.dr.fiz. CRISTINA STAN PREŞEDINTE
Prof.univ.dr.fiz. NICULAE PUȘCAȘ CONDUCĂTOR DE DOCTORAT
Prof.univ.dr. GHEORGHE CĂTA – DANIL REFERENT
C.S.I.dr. IOAN LIVIU IGNAT REFERENT
C.S.I.dr. MARIAN ZAMFIRESCU REFERENT

Persoanele interesate pot participa la ședința de dezbatere și susținere publică on-line prin transmiterea solicitării la adresa de e-mail teodor.turcanu@upb.ro  Astfel veti primi acces la canalul unde se va putea urmari susținerea publică.

Teza poate fi consultată la Biblioteca Universității Politehnica din București, situată în localul din Splaiul Independenței nr. 313