Universitatea POLITEHNICA din București susține atelierul de inovare organizat in perioada 29 aprilie – 3 mai 2019 de către Birmingham City University (UK) în parteneriat cu Urban INC (RO) si Polycular (AT).

Atelierul se adresează studenților din ciclul de licență, master sau doctorat.

Studentii vor avea un parcurs de lucru independent, însă atelierul se concentrează în special pe dezvoltarea de prototipuri care răspund problemelor de mobilitate urbană.

Solutiile propuse pot fi aplicatii de telefonie mobila, solutii de realitate virtuala sau augmentată, soluții de design urban, etc.

Grupul de studenti ce vor participa vor fi din facultăți cu pregătire diferită iar grupurile de studenți astfel organizate vor fi mixte – romani si englezi.

Pentru atelierul din Anglia, oferim burse complete care vor acoperi transportul, cazarea si per diem.

Detalii suplimentare se pot afla de la coordonatorul programului:

ROXANA BEDRULE

Tel: + 40 723 514 363