În primele 4 sãptãmâni ale semestrului II 2020-2021. toate activitãtile didactice se vor desfãsura în sistemul on-line.

Pe baza analizei planurilor de invatamant, fiecare facultate decide care din activittile de laborator, seminar si/sau proiect din urmatoarele 1O saptamani vor fi organizate în regim prezentä fizicã si dacã existã activitati care se pot organiza integral în sistem on-line.

Activitățile de cercetare cu studenții din cadrul programelor de masterat si doctorat, cât si cele din cadrul pregatirii proiectului de licentä se vor organiza cu prezentä fizicã, respectând o limitã de maxim 1O persoane în laborator si toate mãsurile de preventie necesare, sau în sistem on-line, sau în sistem mixt.