Comunitatea Universității POLITEHNICA din București (UPB) a inițiat o campanie de colectare dedicată victimelor războiului din Ucraina. În cadrul centrului de colectare veți putea dona:

1. Alimente neperisabile

Ce pot fi consumate fără preparare prealabilă, de exemplu, fără a ne limita la:
  • batoane proteice
  • cașcaval
  • gem
  • conserve de pește/legume/carne
  • ceai
  • salam (uscat sau afumat)
  • apă

2. Articole de îmbrăcăminte groasă și încălțăminte

(în special bărbătești, având în vedere solicitările autorităților)

3. Medicamente și consumabile de prim ajutor

(pentru îngrijirea răniților)

4. Alte produse necesare:

saci de dormit

pături

lanterne etc.

Colectarea se va face în cadrul campusului UPB – situat în Splaiul Independenței nr. 313, Sector 6, București – la parterul Bibliotecii Centrale a universității, în intervalul orar 9:00 – 19:00, în fiecare zi din săptămână.

Credem în solidaritate și în capacitatea oamenilor de a trece împreună prin provocări. În prezent este la îndemâna noastră să ajutăm mii de oameni.

Vă invităm să vă alăturați demersului nostru și să oferim asistență victimelor conflictului din Ucraina.

Mai multe detalii puteți găsi pe www.centrucolectare.upb.ro

CONTACT

Pentru mai multe informații, vă stăm la dispoziție la numerele de telefon și adresa de e-mail:
Tel.: +40 757 732 867 / +40 751 022 832
E-mail: donatii.ucraina@upb.ro