UPB vă invită la concertul susținut, la Sala Palatului, de tenorul Italian Alessandro Safina

Concert Alessandro Safina

Invitat special – Orchestra Simfonică București

Locul : SALA PALATULUI

Data:   17 februarie 2019,  orele 19:30

U.P.B. prin intermediul Orchestrei Simfonice București a obținut, din partea organizatorilor acestui concert, o reducere de 50% a prețului pentru  2 categorii de bilete :

Categoria I            – 175 lei
Categoria II           – 125 lei

(Cumperi un bilet și al doilea este gratis!)

Beneficiarii ofertei sunt: membrii comunitatii academice din Universitatea POLITEHNICA din București  (studenți, cadre didactice, personal didactic auxiliar, personal nedidactic )

Cei care doresc să achiziționeze bilete se pot adresa domnului Bogdan SPINEANU

E mail :  bogdan.spineanu@osb.org.ro

Tel :   0724.514.931

Tenorul Alessandro Safina are o carieră extraordinară în domeniul operei, o abilitate unică de a combina stilul clasic cu cel pop, fiind în top 3 ”tenori pop opera”.

A înregistrat alături de Elton John piesa „Your song” (care a ajuns pe locul 5 în clasamentele din Marea Britanie) – de asemenea a fost numit și tenorul preferat al Reginei Elisabeta a II-a a Marii Britanii, după o reprezentație de excepție susținută în fața Majestății Sale.

Alessandro Safina a colaborat cu numeroși artiști internaționali, printre care: Carlos Santana, Rod Stewart, Miriam Stockley, Sarah Brightman, José Carreras și Mario Frangoulis.