UPB lanseaza proiectul – “Strategii pentru îmbunătățirea performanțelor academice ale studenților de la Facultatea Transporturi – SIPAST-UPB”,

Universitatea POLITEHNICA din București prin Facultatea de Transporturi, în calitate de beneficiar, demarează, începând cu data de 1.10.2020,  Proiectul privind Învăţământul Secundar (ROSE), Schema de granturi competitive pentru universități, proiect cu titlul „Strategii pentru îmbunătățirea performanțelor academice ale studenților de la Facultatea Transporturi” – SIPAST-UPB pentru anul I de implementare (2020-2021).

Perioada de implementare a SIPAST-UPB: 10.09.2020 – 10.09.2022

Beneficiar: Facultatea de Transporturi

Valoarea totală: 678.630,00 LEI

COMUNICAT DE PRESA