UPB anunță lansarea proiectului PRACTICE – proiect cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operational Capital Uman 2014-2020

Universitatea POLITEHNICA din București anunță lansarea proiectului cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operational Capital Uman 2014-2020 – Sinergia mediului universitar cu cel economic pentru a răspunde nevoilor actuale si viitoare ale pietei muncii în domeniile electric, energetic si știința materialelor (PRACTICE), cod MySMIS 131213 – nr contract POCU/626/6/13.

Evenimentul de lansare al proiectului va avea loc vineri, 16 octombrie 2020, ora 10:00, Amfitetrul AN 010 – clădirea Rectoratului UPB, în cadrul unei ședințe de management de proiect în format restrâns la care vor participa doar experții din cadrul proiectului.

Având în vedere restricțiile impuse de pandemia cu SARS Cov 2. Conferința de Lansare va avea loc in perioada următoare când toate condițiile de organizare o vor permite.

Pentru detalii  suplimentare privind proiectul PRACTICE

Puteti descarca ANUNTUL DE PRESĂ

– de asemnea puteți accesa si site-ul proiectului – http://www.practice.upb.ro

Persoană de contact