POC 2014-2020 – CONFERINTA DE LANSARE a proiectului intitulat ”Tehnologii Inovatoare Pentru Asigurarea Calității Materialelor În Sănătate, Energie Și Mediu – Centrul Pentru Soluții Inovatoare De Fabricație A Biomaterialelor Inteligente Și Suprafețelor Biomedicale – INOVABIOMED – ID P_36_611”

ANTET_POC_2016

PROGRAMUL OPERAŢIONAL COMPETITIVITATE 2014-2020

Universitatea POLITEHNICA Bucureşti vă invită să participați la CONFERINTA DE LANSARE a proiectului intitulat ”Tehnologii Inovatoare Pentru Asigurarea Calității Materialelor În Sănătate, Energie Și Mediu – Centrul Pentru Soluții Inovatoare De Fabricație A Biomaterialelor Inteligente Și Suprafețelor Biomedicale – INOVABIOMED – ID P_36_611”, proiect selectat în cadrul Acțiunii 1.1.1. Mari infrastructuri de CD prin Programul Operational Competitivitate 2014-2020, Axă prioritară 1 – Cercetare, dezvoltare tehnologiciică și inovare (CDI) în sprijinul competitivității economice și dezvoltării afacerilor.

Tipul proiectului este – Proiecte de investiții pentru instituții publice de CD/universități.

CONFERINTA DE LANSARE va avea loc in data de 25 noiembrie 2016, ora 10:00, in Sala Senatului – Rectorat UPB

COMUNICAT DE PRESĂ

INVITATIE – OFICIALĂ LA EVENIMENT