Ianuarie, 2020

22ian15:0018:00Vizita delegației Universitatii de Inginerie si Tehnologie Oguzhan din Turkmenistan

UPB, delegatie Oguz Khan University of Engineering Technologies Turkmenistan

Citeste mai mult

Despre eveniment

Vizita delegației Universitatii de Inginerie și Tehnologie Oguzhan din Turkmenistan. Din delegatia condusa de Dl. Annamammet Annayev (Ambasadorul Turkmenistanului în România) mai fac parte: Prorectorul Hydyrguly Kadyrov, Begmyrat Cholukov (decanul interimar al Facultății de Biotehnologie din Oguzhan) si Suleyman Nokerov ( Profesor in cadrul Departamentului de Fizică Aplicată).

Universitatea de Inginerie și Tehnologie Oguz Han din Turkmenistan este o universitate situată în Ashgabat, Turkmenistan si cuprinde urmatoarele facultati: Biotehnologie și ecologie, Chimie și Nanotehnologie, Informatică și tehnologie informațională, Electronica, Economie inovatoare.

(Miercuri) 15:00 - 18:00