aprilie, 2019

This is a repeating event

04aprToata ZiuaUPB acordă Titlul Academic de Doctor Honoris Causa dlui Profesor Cătălin Radu Picu

Citeste mai mult

Despre eveniment

Universitatea POLITEHNICA din București  va acorda joi, 4 aprilie 2019, titlul academic de Doctor Honoris Causa Domnului profesor Cătălin Radu PICU – profesor la Rensselaer Polytechnic Institute – S.U.A.

Cu această ocazie,  Senatul Universității POLITEHNICA din București are deosebita onoare de a vă invita la ceremonia festivă ce va avea loc joi, 4 aprilie 2019, ora 12:00, la Biblioteca Centrală a UPB – Sala de Consiliu.

LAUDATIO

Toata Ziua (Joi)

Locatie

Biblioteca Centrala

UPBrelatii.publice@upb.ro Splaiul Independentei nr 313, sector 6, Bucuresti

Biblioteca CentralaMisiunea BC/UPB este de a participa activ la procesul de instruire, formare şi educare, precum şi la activitatea de cercetare din UPB, prin dezvoltarea unei baze infodocumentare pertinente ştiinţific, destinată susţinerii programului de bibliotecapoliînvăţământ şi de cercetare al studenţilor, cadrelor didactice, cercetătorilor, facilitând accesul la aceste colecţii de informaţii, conştientă fiind de rolul strategic pe care îl are biblioteca în cadrul societăţii informaţionale.