octombrie, 2019

upb Lansare oficiala Romania Tech Nation

Citeste mai mult

Despre eveniment

Romania Tech Nation este o inițiativă a Consiliului Național al IMM-urilor din România (CNIPMMR), împreună cu Banca Comercială Română, eveniment desfășurat sub Înaltul Patronaj al Președintelui României, Klaus Iohannis.

Evenimentul de lansare va avea loc în data de 8 octombrie, începând cu ora 10, la Universitatea Politehnică din București.

Romania Tech Nation reprezintă un proiect multi-anual cu evenimente policentrice, al carui obiectiv este coagularea actorilor cheie în trei direcții strategice: ecosistemul antreprenorial, ecosistemul educație antreprenorială și politicile publice, având obiective tactice anuale, respectiv strategice în 5 și 10 ani.

Evenimentul își propune să abordeze câteva aspect importante:

• Prezentarea proiectelor derulate de către reprezentanți ai ecosistemului local de tehnologie.
  • Impulsionarea ecosistemului de tehnologie și antreprenoriat pentru dezvoltarea României.
  • Furnizarea de know-how și resurse pentru studenți, viitori sau tineri antreprenori, startup-uri și IMM-uri.

romania tech nation 2019

(Marti) 9:00 - 13:00