martie, 2019

This is a repeating event

30marToata Ziua31LAN Party National Edition la UPB

Citeste mai mult

Despre eveniment

LSAC București (UPB) organizează LAN Party National Edition, una dintre cele mai mari competiţii, destinată tuturor studenţilor pasionaţi de tehnologie şi de jocurile video.

A 15-a ediţie a evenimentului cuprinde două etape ce se vor desfăşura în Facultatea de Automatică şi Calculatoare din cadrul Universităţii Politehnica din Bucureşti.

Etapa naţională va reuni câştigătorii competiţiilor locale din 10 centre universitare din ţară: București, Bacău, Brașov, Craiova, Iași, Petroşani, Ploieşti, Reșița, Târgu Jiu și Timișoara, în data de 30 martie.

Evenimentul dorește să readucă la viață spiritul competitiv prin participarea la cel puțin un joc pe calculator, Playstation 4 sau XBOX ONE, cum ar fi FIFA19, League of Legends, Hearthstone, Overwatch, Mortal Kombat, Defense of the Ancients 2, Counter-Strike: Global Offensive, sau competiții precum Just Dance, Treasure Hunt și multe alte surprize.

Mai multe detalii găsiţi pe pagina de Facebook aevenimentului:

martie 30 (Sambata) - 31 (Duminica)

Locatie

Facultatea de Automatica si Calculatoare