octombrie, 2020

05octToata Ziua06FESTIVITATEA DE DESCHIDERE A ANULUI UNIVERSITAR 2020-2021

Citeste mai mult

Despre eveniment

Luni, 5 octombrie, ora 11:00, Universitatea POLITEHNICA din Bucureşti (UPB) vă invită să fiți alături de noi la Festivitatea de Deschidere a noului an universitar 2020-2021.

Evenimentul va avea loc în AULA MAGNA a UPB și se va derula în condițiile stricte impuse de pandemia SARS CoV-2.

Festivitatea va fi transmisă  și live pe pagina de Facebook

Cu peste 30.000 de studenţi (4.800 în anul I, dintre care 4.500 la buget) angrenaţi în ciclul studiilor de licenţă, master sau doctorat, precum şi prin prezenţa constantă a acestora la cele mai mari competiții din domeniul ingineriei mondiale, prin rezultatele remarcabile obţinute în fiecare an, Universitatea POLITEHNICA din Bucureşti este cea mai mare universitate tehnică din țară şi o instituție de educație și cercetare recunoscută la nivel internațional.

COMUNICAT DE PRESĂ

octombrie 5 (Luni) - 6 (Marti)