martie, 2019

02mar(mar 2)8:0003(mar 3)0:00CEL MAI MARE HECKATHON SI PROGRAM DE MENTORAT ORGANIZAT IN UPB

Citeste mai mult

Despre eveniment

Innovation Labs 2019, programul de pre–accelerare pentru startup–uri tehnice invită tinerii pasionați de tehnologie și inovare digitală să își transforme ideile în realitate la Hackathonul și programul de mentorat organizate în Universitatea POLITEHNICA din București.

Înscrierile sunt deschise studenților și tinerilor care își doresc să trăiască experiența dezvoltării unui produs tech alături de mentori de top, antreprenori și specialiști în ICT și business.

Programul se va desfășura între 2 martie și 20 mai 2019, organizat de Asociația Tech Lounge.

Înscrierea la Hackathon-ul din București se poate face până pe 28 februarie

accesând www.innovationlabs.ro/register

AFIS EVENIMENT

2 (Sambata) 8:00 - 3 (Duminica) 0:00

Locatie

Biblioteca Centrala

UPBrelatii.publice@upb.ro Splaiul Independentei nr 313, sector 6, Bucuresti

Biblioteca CentralaMisiunea BC/UPB este de a participa activ la procesul de instruire, formare şi educare, precum şi la activitatea de cercetare din UPB, prin dezvoltarea unei baze infodocumentare pertinente ştiinţific, destinată susţinerii programului de bibliotecapoliînvăţământ şi de cercetare al studenţilor, cadrelor didactice, cercetătorilor, facilitând accesul la aceste colecţii de informaţii, conştientă fiind de rolul strategic pe care îl are biblioteca în cadrul societăţii informaţionale.