octombrie, 2019

17oct(oct 17)0:0018(oct 18)0:009TH INTERNATIONAL CONFERENCE ON ENERGY AND ENVIRONMENT – CIEM 2019

Banner_conf_CIEM2019 UPB

Citeste mai mult

Despre eveniment

Universitatea POLITEHNICXA din Bucuresti organizează la Timișoara, în perioada 16-18 octombrie 2019, cea de-a 9-a Conferința Internațională – CIEM 20199th International Conference on ENERGY and ENVIRONMENT.

Conferința va avea loc la Universitatea Politehnica din Timișoara, România, în perioada 16 – 18 octombrie 2019

Conferința CIEM 2019 este organizată de U.P.B în parteneriat cu Academia Oamenilor de Stiință din România, Universitatea Politehnica din Timișoara și World Energy Council – Romanian National Committee și este susținută din punct de vedere tehnic de  IEEE Power & Energy Society.

Scopul conferinței este acela de a răspunde noilor provocări din domeniul dezvoltării ingineriei energetice și a ingineriei de mediu dar și de a inspira noile generații de tineri cercetători de a efectua studii practice și lucrări științifice prin care să dezvolte legăturile dintre oamenii de știință, universități și mediul de afaceri.

PROGRAMUL CONFERINȚEI

Pentru informații suplimentare: