CONSOLIDAREA EDUCAȚIEI ÎN AFACERI, INGINERIE ȘI ANTREPRENORIAT PRIN RESURSE INTERCULTURALE SCL – Student Center Learning,

La evenimentul de diseminare ce se va desfășura sub titlu CONSOLIDAREA EDUCAȚIEI ÎN AFACERI, INGINERIE ȘI ANTREPRENORIAT PRIN RESURSE INTERCULTURALE SCLStudent Center Learning, ca fiind al doilea eveniment de acest tip din cadrul proiectului „Innovative Student-Centred Learning (SCL) Practices fueled with ITC-tools and university – industry cooperation towards reinforcement of Business  & Engineering Entrepreneurships education – InoLearn 4 BEEs” – 2017-1-RO01-KA203-037145, ce se desfășoară cu  susținerea financiară a programului ERASMUS+.

Evenimentul se adresează tuturor celor din domeniul afacerilor, societății civile şi educației adulților, cât şi studenților, şi profesorilor, ce sunt interesați şi/sau implicați in creșterea şi consolidarea sistemului de învățământ universitar din domeniul Afacerilor, Ingineriei şi Antreprenoriatului

Desfășurarea evenimentului este coordonată de către Agenția Universitara a Francofoniei – AUF, cu sprijinul consorțiului format de alți doi parteneri din cadrul proiectului, Universitatea POLITEHNICA din București – UPB si SC Avantera SRL – AVA.

Agenda va cuprinde prezentări ale rezultatelor proiectului, dezbateri privind modalități de ranforsarea a procesului de învățământ universitar din domeniu şi un atelier interactiv privind utilizarea uneltelor ITC.

Evenimentul va avea loc Miercuri, 8 Mai 2019, intre orele 10.00 – 17.00 in clădirea Bibliotecii Centrale, etaj 3 sala 3.2 din cadrul Universității Politehnica din București

Pentru mai multe informații despre eveniment sau proiect va rugam accesați site-ul proiectului https://www.inolearn4bees.org, sau persoana de contact la adresa bogdan.fleaca@upb.ro.

Invitation Multiplier Event