Anunț selecție parteneri în cadrul Programul de Cercetare (RO 02) finanțat prin Mecanismele financiare Spațiul Economic European (SEE) și Norvegian 2014-2021

Universitatea Politehnica din București inițiază un proiect de cercetare colaborativă referitor la monitorizarea robotică a ecosistemelor din zonele umede.

Proiectul va fi depus în cadrul Programul de Cercetare (RO 02), finanțat prin Mecanismele financiare Spațiul Economic European (SEE) și Norvegian 2014-2021, cu termen de depunere 16.12.2019. În vederea depunerii și implementării proiectului Universitatea Politehnica din București solicită întreprinderilor interesate să devină parteneri în proiect transmiterea unei scrisori de interes până cel târziu în data de 08.12.2019, ora 18:00, către Universitatea Politehnica din București, la adresa de email simona.halunga@upb.ro.

Scrisoarea de interes va trebui să conțină:

• Justificarea interesului companiei în proiect
  • Experiența în proiecte similare
  • Contribuția potențială în activitățile proiectului:

A1. Dezvoltarea unei platforme robotice de senzori pentru captarea de date cu privire la ecosistemele umede

A2. Dezvoltarea unei arhitecturi pentru platforma de management a ecosistemelor

A3. Instruire și testare